to startpage
    kalite Profili
Ana Sayfa Şirket Ürünler Servis Kalite Pencere Tekniği
 
  Sistemler
  Ürün Grupları
  Dizayn/Tasarım
  Dünya Çapındaki Sistemler
  Plaka Sistemleri
Sanal Showroom

VEKA Web Modülü kullanımı

Size olabilecek en iyi Sunumu verebilmek için, bugünkü İnternet kullanımın Standart Teknolojisi üzerine çıkan, aşağıda belirtieln Komponentleri kullanıyoruz:


Flash
Flash, Macromedia Firması tarafından geliştirilen ve İnternet' te Grafil ve Animasyonları izlemeye yarayan bir Programdır. Bu Program sayesinde VEKA'nın Showroomunda etkileyici Animasyonlar izlemeniz mümkündür. Bu tarz bir Flash-Animasyonu Browser'de görüntüleyebilmeniz için ücretsiz olan Macromedia Flash Player' e ihtiyacınız var. Bu Program bir çok İşletim Sistemi ya da Web Browser' in içersinde vardır. Ayrıca bu Programı İnternet üzerinden de yükleyebilirsiniz. En kötü ihtimal de bir Flash Uygulaması açmak istediğinizde, otomatik olarak Programı kurmaya yönlendirilirsiniz.

ActiveX Controls
ActiveX Microsoft tarafından geliştirilmiş bir Teknolojidir. ActiveX ağırlıklı olarak Web bazlı Uygulamalar da ya da Aplikasyon' larda kullanılır. Microsoft tarafından geliştirilen Internet- Explorer standart olarak ActiveX Kontrollerini desteklemektedir. Başka bir Browser kullanımında ise ilaveten Plugin yüklemek gerekebilir.

Showroom'u açtığımda neler olur ?
Sisteminizde Macromedia Flash Player yok ise otomatik olarak yüklenecektir. herhangi bir Pencere sistemine ilk tıkladığınızda PC' nizde VEKA 3D-Designer Modülü yüklenecektir. İnternet Explorer kullanıyorsanız ActiveX denetimi yüklenirken Firefox, Netscape gibi Browser' larda yükleme Plugin olarak gerçekleşecektir.

Herhangi bir köşekesitini ilk kez tıkladığınız da da yine bir Modül aynı Schemaya göre yüklenecektir: VEKA 3D-Kesiti. Bütün Komponentlerin Yüklenmesinden sonra VEKA Showroom' u tamamıyla kullanıma hazırdır. Bu bundan sonra ki ziyaretleriniz için de geçerlidir.

Yükleme Tehlikelimidir?
Kullanım araçlarının yüklenmesi kritik bir konu değildir. ActiveX Control' leri Internet Explorer için Sertifikalıdır.Bu verilen Sertifika sayesinde bağımsız Kontrol kuruluşları tarafından güvenliği onaylanmıştır.

Dikkat edilmesi gereken Hususlar?
  • Browser ayarlarınızın ActiveX denetimlerini yüklemeye ve kullanmaya izin vermesi gerekir.
  • Sisteminizde bu tür yüklemeler yapabileceğinize dair Admin yetkileriniz olması gerekir.
  • Yükleyeceğiniz Modüllerin boyutları 500KB ile 1 MB arasında değişmektedir. Bağlantı hızınıza göre biraz bekleme durumunda kalacağınızı düşünerek biraz sabret gerekir.
  • Sunum hatalarında Lütfen dikkate alınız Kullan olabilecek hata taraması

 

  bu sayfayı yazdır
  sayfanın başına dön
  geri