to startpage
    kalite Profili
Ana Sayfa Şirket Ürünler Servis Kalite Pencere Tekniği
 
  DIN ISO 9001
  RAL Kalite Güvencesi
  Ürün Özellikleri
    Isı Yalıtımı
    Ses Yalıtımı
  Güvenlik
    Uzun Ömürlülük ve Bakım
    Çevre Sağlığı

  Güvenlik İstatistiği
Hırsızların genellikle tercih ettiği noktalar
 devam

Güvenlik

Evin hızsızlara karşı emniyetli olması açısından pencereler, sokak kapıları ve balkon veya teras kapıları büyük önem taşımaktadır. VEKA profilleri henüz temel donatımları ile dahi yüksek oranda güvenlik sağlarlar. Profiller, darbelere karşı yüksek oranda dayanıklı sert PVC malzemeden imal edilir ve VEKA malzeme işleme talimatlarına gereğince kanatlar ve çerçeve dahil olmak üzere çepeçevre destek sacı donatılmışlardır. Bu da sağlamlığı ilaveten sağlamakta ve hırsızların profilleri aşmasını güçleştirmektedir. Bunun yanısıra, VEKA profilleri ile donatılmış sokak kapılarının köşeleri kaynaklanmış ilave desteklere sahiptir.

Ayrıca VEKA profilleri özel cam ve aksesuarlar ile hırsızlıklara karşı ekstra donatılmıştır. Bunun için profillerin, camların ve aksesuarların birbirleri arasındaki uyumluluk önemlidir.

Özel zırhlı camlar, hırsızların camı kırarak hedeflerine ulaşmalarını engeller. Bu tür camlar, yırtılmalara dayanıklı ve elastik folyolar ile birbirine bağlı olan iki veya daha fazla cam tabakasından oluşmaktadır. Hasar durumunda cam kırıkları folyoya yapışır ve bu şekilde camla kaplı alanı kapalı tutar.

Farklı cam kalınlıkları ve folyo tabakalarının kombinasyonu, bireysel taleplere göre seçilebilecek farklı güvenlik özelliklerini yaratır: Örneğin, cama bir nesne atılarak, dayatılarak kırılmasını güçleştirir ve ayak darbesi ile kırılmalara karşı güvenlik sağlar.

Aksesuarlar camın hareket etmesini sağlar ve örneğin camın açılması, kapanması veya devrilmesi gibi farklı fonksiyonların yerine getirilmesini sağlarlar. Ancak aksesuarlar aynı zamanda hırsızlık güvenliği açısından önemli katkıda da bulunurlar. İlave kilitleme noktaları, kopmaz mantar başlar ve kilitlenebilir pencere kolları sayesinde pencerenin yerinden oynatılması, çıkarılması güçleştirilmiştir.

 

  bu sayfayı yazdır
  sayfanın başına dön
  geri