to startpage
    kalite Profili
Ana Sayfa Şirket Ürünler Servis Kalite Pencere Tekniği
 
  Profil konfigüratörü
Ürün Değerleri
  Ürün Verileri
  Kanat Ebatları
  İzotermler
  Montaj Talimatları
  Yapı Elemanı Pencere
  Test Sertifikaları

Pencerelerin doğru olarak planlanması açısından gereken ürün değerleri

Pencerelerin bireysel düzeyde planlamasına yönelik ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve hırsızlık emniyeti

tr_Produktwerte

Isı ve ses yalıtımı enerji kaybını önler ve mekanlarınızdaki konforu artırır. Pencerenin ısı yalıtımı özellikleri, U-değeri olarak da adlandırılan ısı geçirgenlik katsayısı olarak ifade edilmektedir. Bu değer, çerçeve ve camlama sistemine bağlıdır. Aşağıdaki tablolarda, VEKA Sistemleri ile ulaşılabilecek ısı geçirgenlik katsayılarını bulacaksınız.


Binaların planlamasında ısı yalıtımının yanısıra, ses yalıtımı da büyük önem taşımaktadır. Yüksek sese (gürültüye) maruz kalan mekanlardaki yaşam kalitesine önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır. VEKA sistemleri ile ulaşılabilecek ve kendisini kanıtlamış yalıtım değerleri, aşağıdaki grafikte yansıtılmıştır.


Pencere ve kapılar vasıtasıyla mümkün olan en yüksek güvenlik önlemine ulaşabilmek için profil, aksesuar ve camdan oluşan bu üç bileşenin DIN EN gereğince hırsızlığa dayanıklılık özelliği göstermeleri ve birbirleri ile mükemmel bir şekilde kombine edilmeleri gerekmektedir. Bir pencere ancak belirli bir süre için kapalı ve kilitli durumda iken, beden gücüyle hırsızlık denemelerine karşı koyabildiği taktirde, hırsızlığa dayanıklı olarak tanımlanabilir. VEKA profil sistemleri ile DIN V ENV 1627-1630 gereğince aşağıdaki mukavemet sınıflarına ulaşılabilmektedir:


PVC pencere profilleri darbelere yüksek oranda dayanıklı sert PVC malzemesinden oluşmaktadır. Profiller, ana maddeleri termoplastik plastik malzemesi Polivinilklorid (PVC) olan bir madde karışımının ekstrüsyonu (çubuk germe presi) vasıtasıyla imal edilmektedir.

 

  bu sayfayı yazdır
  sayfanın başına dön
  geri